Kemer’de 6 Şubat anma etkinliği

Geçtiğimiz yıl 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremler nedeniyle Kemer’de anma etkinliği düzenlendi.

Kemer Kaymakamlığı koordinesinde Kemer Belediyesi Afet İşleri Müdürlüğü ve Kemer Arama ve Kurtarma Derneği (KEMKUT) iş birliğince Kemer Belediyesi Kültür Salonu’nda yapılan anma etkinliğine, Kemer Kaymakamı Ahmet Solmaz, Kemer Belediye Başkan Vekili Mustafa Bilici, Kemer Jandarma Komutanı Ömer Seyhan, Kemer Emniyet Müdürü Harun Mere, Kemer Belediyesi birim müdürleri, belediye personeli, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve KEMKUT üyeleri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan anma etkinliğinde, Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlar anıldı.

Asrın felaketi olarak nitelendirilen depremlere ait görüntülerinde gösterildiği etkinlikte, duygu dolu anlar yaşandı.

Kemer Belediyesi Afet İşleri Müdürü Fevzi Uzun, etkinlikte, fay hatları, büyüklüğü, yaşanan hasarla ilgili bilimsel bilgiler paylaştı.

KEMKUT Başkanı Emre Uğur da deprem öncesinde, anında ve sonrasında yapılması ve yapılmaması gerekenler, alınabilecek önlemler hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

Kemer Kaymakamı Ahmet Solmaz, etkinlikte yaptığı konuşmasında, “Yaşadığımız felakette hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyorum. Bir daha böyle afetlerin yaşanmamasını temenni ediyorum. İlçemizde faaliyette bulunan KEMKUT ekibi de depremden kısa süre sonra olay yerinde yardıma koştu. Kendilerine teşekkür ediyorum.

Kemer Belediye Başkan Vekili Mustafa Bilici de “Asrın felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, geride kalanlara sabırlar diliyorum. Depremlerin hemen ardından Kemer olarak çok duyarlı davrandık ve bölgeye yardım tırları gönderdik. 14 kişilik arama kurtarma ekibini de bölgeye sev etmiştik. Allah bize bir daha böyle acılar yaşatmasın.” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x