Sıradan Yemeklere Büyülü Bir Dokunuş Katmak İçin Deneyebileceğiniz 10 Yemek Sunumu Önerisi

Yemek yapmanın en güzel yanı belki de sunumla onu daha büyüleyici hale getirmektir. Bunu nasıl yapacağınızın cevabı ise içeriğimizde! ?

1. Dümdüz makarnalar yapmak yerine onu renklendirin, süsleyin.

Makarnayı ister soslarla renklendirerek isterseniz de renkli sebzelerle tabağı süsleyerek servis edebilirsiniz. Böylece sıradan bir makarna bile büyüleyici bir yemeğe dönüşür.

2. Taco kabuğunu tabak olarak kullanın.

Salata, tavuk veya kıymalı tarifleri tabakta sunmak yerine taco kabuğunda servis edebilirsiniz. Pratik bir dokunuş olsa da sunumu zenginleştireceğine şüphe yok!

3. Bir top dondurmayı bile süslü bir şekilde servis etmeyi seçin.

Sıradan bir top dondurmayı yemeyi bile yaratıcılıkla birleştirmek mümkün! Dondurmayı servis ederken üzerine karamel, vişne veya çikolata sosu dökebilir, ayrıca şekerlemelerle süsleyebilirsiniz.

4. Dondurma gibi meyve sunumlarını da çeşitlendirin.

Meyveleri tabağa koyup direkt ortaya koymak yerine farklı sunum tekniklerini deneyebilirsiniz. Böylece en sıradan meyve bile en fiyakalı haliyle masada yerini alır.

5. Meyveleri süslemenin bir başka yolu olarak çikolatayı da seçebilirsiniz.

Tablet çikolatayı erittikten sonra meyvelerin yarısını çikolataya bandırın ve en leziz meyve sunumunu hazırlayın! ?

6. Eğer ki yaptığınız yemek uygunsa minik porsiyonlar halinde hazırlayın.

Neden mi? Çünkü şu tatlı minik hamburgerlere bir bakın! Hem sunum hem de yemeyi daha da kolaylaştıran bu minik porsiyonlar, özellikle de misafir ağırlayacaksınız işinizi çok kolaylaştıracak.

7. Krepleri çok daha eğlenceli hale getirin.

Krep, ekmek veya hamur işlerini hazırlarken onlara tatlı süslemeler yapabilirsiniz. Bunu yapmanız en çok da çocukların hoşuna gider!

8. Çorbayı çeşitli sebze süslemeleriyle servis edin.

Bunun nasıl yapılacağı konusunda fikir vermek için hangi çorbayı yaptığınızı bilmemiz şart. Ama görseldeki gibi bir süslemenin aşırı hoş durduğu konusunda hemfikirizdir herhalde!

9. Her hali güzel olan patates kızartmasını farklı şekillerde yapın.

Patates kızartmasının her haline bayılıyoruz. Onu biraz daha renkli ve heyecan verici hale getirmek ise tamamen bizim elimizde! Soslar ve baharatlarla renklendirmeler, farklı kesim teknikleri… Hangisini istersen!

10. Fine dining sunumlarını kendi mutfağınızda da uygulayın.

Eğlenceli sunumlar yerine zarif sunumları da seçebilirsiniz. Bu sunumlar en basit yemeği bile oldukça şık gösterebiliyor. Hadi afiyet olsun!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x